Tv Noe - programové tipyredakce
Od září dochází k malým úpravám v programu, ke změnám vysílání jednotlivých pořadů. Chystají se také nové pořady pro děti, mládež i dospělé.
 

O koženém mostě: Pověsti z Hornolidečska

Příběh vypráví o dvou loupeživých pánech. Jeden pocházel z Hradišska nad Pučínskými skalami a druhý z Lidečska nad Čertovými skalami. Jednou po úspěšné společné loupeži přichystali oslavu a uvědomili si, že k sobě mají přes dolinu daleko. Při této příležitosti se domluvili na společné stavbě koženého mostu, který by spojil oba hrady. Co se stalo loupežníkům osudné pro stavbu koženého mostu? To se dozvíte v úterý 1. září v 11.45.

Misijní magazín

Úterní díl 1. září ve 20.05 přináší zajímavé momenty z Velké misijní soutěže, která probíhala v rámci Misijních klubek v České republice. Do studia přijaly pozvání děti z Misijních klubek. Pořad moderuje čtrnáctiletý Dominik Levíček, který se do Papežského misijního díla dětí již dlouhý čas zapojuje. Nebude chybět pravidelná divácká soutěž a seznámení s dalším svatým misionářem. Misijní magazín v dalším týdnu, tedy v úterý 8. září vystřídá v programu pořad „Bez hábitu“ o řádech a komunitách, tentokráte s řádem Vincentinů.

Obnova Baziliky Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Římě

Oprava a obnova starobylé baziliky Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Římě je pro všechny salesiány světa a salesiánský řád velikou šancí, jak splnit přání Dona Boska a papeže, přání na obnovu spirituality místa do té míry, aby se do něj všichni mohli vracet, a aby tak měli vhodné podmínky pro uskutečnění své modlitby. Na dokument se máte možnost podívat ve středu 2. září v 15.40.

Magazíny pro teenagery

Další díly nové řady pořadu pro mladé dívky a slečny „V posteli“ se bude opět střídat s pořadem pro zvídavé kluky „GOODwillBOY“. Těšte se na oba pořady ve středu.  Pořad „V posteli pod nebesy“ od 2. září od 17.00, co 14 dní a pořad „GOODwillBOY“ od středy 9. září, každých 14 dní také od 17.00. „GOODwillBOY“ tentokráte nese názvem Church is Community.

U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře

Seriál o nositelích tradic lidových řemesel pokračuje devátým dílem v přímém přenosu od září ve čtvrtek 3. září ve 20.05. Na pořad se opět můžete těšit každých 14 dní jednou v přímém přenosu a jednou ze záznamu.

Noemova pošta: září

Na první pátek v měsíci září je na 20.05 připraven diskusní pořad o novinkách televize Noe. Můžete se těšit na setkání s P. Martinem Holíkem, P. Leošem Ryškou a Ing. Petrem Kudelou, do studia přijde i nečekaný host.

Sobotní večery

Setkat s hostem v pořadu Pro vita mundi se můžete nově v sobotu ve 20.05 každých 14 dní. Dne 5. září bude hostem Antonín Randa, šéfredaktor Katolického týdeníku, který bdí nad tím, aby ani křesťanská média nevytvářela o církvi falešný obraz. V dalším týdnu, tedy 12. září v tom samém čase se máte možnost podívat na pořad Cesta k andělům. Pozvání do studia přijal Max Kašparů