Veronika Sodomková Lukáš Janeček

Personalistka královéhradeckého biskupství.

Pochází z Českomoravské vrchoviny z Hlinska v Čechách. Má pět mladších sourozenců, tři bratry a dvě sestry. Ona sama vystudovala střední ekonomickou školu, později regionální a informační management na Univerzitě v Pardubicích.

 

Veroniko, měla si již možnost někde pracovat, nebo je biskupství královéhradecké tvou první pracovní pozici?

Budeš se asi divit, ale po střední škole jsem dva roky pracovala v interdiecézním centru života mládeže Křižovatka v Příchovicích, potom rok v Praze v advokátní kanceláři a také jako au-pair. Při posledním ročníku na škole jsem spolupracovala na mezinárodní výměně mládeže, na které se podílí královéhradecké biskupství a od letošního ledna pracuji na biskupství jako personalistka.

Pokud vím, je pozice personalisty na našem biskupství novinkou, nemáš tedy nikým prošlapanou cestu a péče o zaměstnance biskupství je tedy plně na tvých schopnostech a vizích, jaké vlastně jsou?

Ano, má pracovní pozice novou pozicí, a proto se i v této oblasti hledá, jakým směrem se ubrat. Nezáleží tedy jen na mně, ale úzce spolupracuji s generálním vikářem a kancléřem diecézní kurie. Cílem je „zprovoznit“ tzv. kreativní personalistiku ve smyslu péče o zaměstnance ve všech fázích jejich působení v naší organizaci. Za velice důležité považuji zavést motivující principy odměňování a hodnocení zaměstnanců, umožnit funkční systém vzdělávání a snažit se o průchodnost komunikačních toků na biskupství. Byla bych velice ráda a dávám si to za osobní předsevzetí, aby funkce personalistky neobnášela jen rutinní administrativou, ale byla synonymem starosti o zaměstnance, kteří se na mě mohou obrátit s důvěrou a beze strachu.

Ještě mi dovol poslední otázku, jaké jsou Tvé záliby a kde jsi strávila dovolenou?

Na dovolenou se teprve chystám, bude to někam k moři. Většinu času trávím s rodinou a přáteli. Ráda se projedu na kole, zahraji tenis, karty nebo se podívám na pěkný film. Největší „relax“ je pro mě jízda autem s muzikou pěkně do rytmu.

Veronika Sodomková
Veronika Sodomková